Používat organické nebo anorganické pigmenty při aplikaci permanentního make-upu?

Milé kolegyně z oboru, zajímaly jste se někdy otázkou, jaký je vlastně rozdíl mezi organickými a anorganickými pigmenty? Dnes vám k tomuto povím to nejdůležitější, takže budete mít konečně jasno, jak se věci mají.

Organické a anorganické pigmenty - jaký je mezi nimi rozdíl?

Přírodní organické pigmenty získáváme z rostlinných nebo živočišných barviv. Anorganické pigmenty získáváme z látek na bázi oxidů železa.

Nenechte se však mýlit - ať už se bavíme o organických nebo anorganických pigmentech, je nutné říci, že se všech vyrábějí chemickou cestou v laboratořích. Jedině tak může být zajištěna co nejvyšší kvalita pigmentu a jeho nezávadnost na lidské zdraví.Pigmenty na našem e-shopu jsou testované SZÚ, takže jejich používání je naprosto bezpečné.

To nejdůležitější v 10 bodech

pigmenty na pmu conturOrganické pigmenty:

  • menší částečky prášku               
  • rychlejší zapracování do pleti
  • nestabilní barvy s nezaručeným výsledkem
  • z kůže se nevytrácejí rychleji než anorganické, často právě naopak
  • v průběhu působení pigmentu v kůži dochází k nežádoucím změnám pigmentu 

Anorganické pigmenty: 

  • vetší částečky prášku s lepší kryvostí
  • práce trvá jen o trochu déle oproti práci s organickým pigmentem (je třeba vícekrát projet)
  • rezistentní - odolné
  • stálé v barvě
  • přizpůsobivé k prostředí

Které pigmenty tedy používat?

V oboru profesionálního permanentního make-upu jsou vhodnější a častěji využívané anorganické pigmenty vzhledem k jejich stabilitě, odolnosti vůči slunečnímu záření a široké barevné paletě.

Anorganické pigmenty stále zachovávají svůj původní odstín,  tzn. že v průběhu působení pigmentu v lidské kůži  k nežádoucím změnám nedochází. Vyhnete se tedy neduhům jako je šednutí či červenání, což většina artistek PMU a klientek uvítá. Pigment jen pozvolna bledne, při pravidelné regeneraci pleti, ke které dochází zhruba jednou za 28 dnů. Takto proces pokračuje až se pigment během měsíců a let z kůže zcela vytratí. 

A je to tak správně! Trendy i preference se mění a vaše klientka se může po čase rozhodnout, že už například pudrové obočí nechce. Nebo se naopak dostaví na novou aplikaci, kterou můžete přizpůsobit momentálnímu stavu pleti. 

Mohlo by vás zajímat: V jednom ze svých článků jsem se detailně zabývala jedním vůbec z nejpoužívanějších pigmentů - titanovou bělobou pro permanentní make-up. Přečtěte si, jaký je její význam! 

Ve zkratce tedy radím - používejte vždy bezpečné, certifikované a stabilní pigmenty pro svoji práci. Jedině tak můžete být se svým výsledky spokojené.

A kde takové pigmenty pro permanentní make-up najdete? Samozřejmě, že na našem e-shopu VH professional! V nabídce najdete jak pigmenty pro PMU obočí, tak i pro pigmenty na rty či pigmenty pro PMU očních linek, a to od značek CONTUR PROFESSIONAL, tak od značky Dermatek Evolution.

Vědět jak si vybrat a vyznat se mezi pigmenty na permanentní make-up může být celkem oříšek. Na trhu jich je tolik! Ráda vám předám letité zkušenosti ohledně výběru pigmentů pro jakékoliv techniky PMU na některém z našich školení permanentního make-upu, které nabízíme v rámci Akademie permanentního make-upu Vlaďky Hýblové. Dozvíte se tam však mnohem víc a věřte mi, že to bude stát za to!

Vaše Vlaďka

Zpět do obchodu